خاک بر سر انسان هایی که با پیروی از هوسهایی نفسانی ؛ انسانیت ,شخصیت و شرافت را زیر پای میگزارند جوان در اندیشه فردا
X
تبلیغات
رایتل
Picture Hosted by Free Photo Hosting at http://www.iranxm.com/ مراقب باشید چیزهایی را که دوست دارید بدست‌آورید وگرنه ناچارخواهید بود چیزهایی را که بدست آورده‌اید دوست داشته‌باشید (جرج برنارد شاو

جوان در اندیشه فردا
 
اخبار,سلامت, روانشناسی, موفقیت و تازه ترین مطالب دنیای اینترنت....
درسنامه
ghatar.com
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
Picture Hosted by Free Photo Hosting at http://www.iranxm.com/ [ به زبان دیگرترجمه کنید Image Hosted by Free Picture Hosting at www.iranxm.com سایت انتخاب وبلاگ برتر - سایت خدمات وبلاگنویسی و انتخاب وبلاگ برتر مقالات دانشجویی - پرتال مجازی دانلود مقاله و نرم افزار تبادل لینک (PR +4) - دانلود رایگان - دانلود نرم افزار - عکس های کمیاب - دانلود فیلم - دانلود آهنگ - اس ام اس جدید - کلیپ جدید - تفریح و سرگرمی - برنامه موبایل - بازی آنلاین - آگهی استخدام
جوانجوانجوانجوانجوانجوانجوانجوانجوانجوانجوان
Picture Hosted by Free Photo Hosting at http://www.iranxm.com/ Picture Hosted by Free Photo Hosting at http://www.iranxm.com/

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

http://s2.picofile.com/file/7326086983/jdaf_blogsky.gif

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 بزودی ماه مبارک رمضان آغاز خواهد شد، ماهی که امسال با مرداد همراه شده است. مرداد هم که ماه میانی تابستان است و هوایش همیشه گرم گرم. پس یادمان باشد در این ماه به چند نکته دقت داشته باشیم.

اول؛ روزه گرفتن هیچ‌گاه کار آسانی نبوده، امسال که با این گرمای هوا به یقین مشکل‌تر است؛ چرا که.....


        نزدیک به 17 ساعت باید نخورد و نیاشامید. اما در این جهان مادی شما کدام هدف باارزشی را سراغ دارید که بدون هیچ سختی‌ بتوان به آن دست یافت؟ کدام راه ساده و بدون مانع را می‌شناسید که شما را به مقصدی ارزشمند رهنمون شود؟

روزه و روزه‌داری که جای خود دارد. از هفته آینده شما به ماهی وارد خواهید شد که شریف‌ترین ماه‌ها نزد خدای عالمیان است و روزهایش بهترین روزها و شب‌هایش بهترین شب‌ها. ماهی که نفس‌های روزه‌داران ثواب تسبیح خداوند را دارد و خواب‌تان ثواب عبادت، از هفته دیگر همه ما مهمان پروردگار هستیم. پس تلاش کنیم از این فرصت، بهترین و بیشترین بهره را ببریم.

دوم؛  طبق این نقل قول که «چه بسیارند روزه‌دارانی که از روزه جز تشنگی و گرسنگی بهره‌ای نمی‌برند و چه فراوانند عابدانی که جز سختی از عبادت‌شان پاداشی نمی‌گیرند. ای خوشا خواب دانایان که بهتر از بیداری و عبادت کم‌‌خردان است.» با توجه به این نکته خوب است از همین امروز خود را آماده ورود به ماه رمضان کنیم؛ البته آن‌گونه که شایسته است.

مبادا روزه‌داری ما همسنگ و هم‌معنا با بدرفتاری و کج‌خلقی در خانه با اهل خانه باشد؟

مبادا در حالی که مهمان خداوند عالمیان هستیم؛ دل کسی را بشکنیم؛ زبان‌مان تند باشد و صدای‌مان به فریاد بلند شود؟ و این‌گونه رفتارکردن با همسر و فرزند صدچندان زشت‌تر.

یادمان نرود که حسن خلق از پسندیده‌ترین صفات انسان است. در این ماه تلاش کنیم در رفتار و گفتار، نمونه‌ای باشیم از انسانی که شایسته صفت خلیفه خدابودن است .

نوشته شده در تاریخ پنج‌شنبه 29 تیر 1391 توسط خلیل الرحمن جوان

.

 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : جوان در اندیشه فردا
کلیه حقوق این وب سایت برای جوان در اندیشه فردا محفوظ است

IranSkin go Up