خاک بر سر انسان هایی که با پیروی از هوسهایی نفسانی ؛ انسانیت ,شخصیت و شرافت را زیر پای میگزارند جوان در اندیشه فردا
X
تبلیغات
رایتل
Picture Hosted by Free Photo Hosting at http://www.iranxm.com/ مراقب باشید چیزهایی را که دوست دارید بدست‌آورید وگرنه ناچارخواهید بود چیزهایی را که بدست آورده‌اید دوست داشته‌باشید (جرج برنارد شاو

جوان در اندیشه فردا
 
اخبار,سلامت, روانشناسی, موفقیت و تازه ترین مطالب دنیای اینترنت....
درسنامه
ghatar.com
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
Picture Hosted by Free Photo Hosting at http://www.iranxm.com/ [ به زبان دیگرترجمه کنید Image Hosted by Free Picture Hosting at www.iranxm.com سایت انتخاب وبلاگ برتر - سایت خدمات وبلاگنویسی و انتخاب وبلاگ برتر مقالات دانشجویی - پرتال مجازی دانلود مقاله و نرم افزار تبادل لینک (PR +4) - دانلود رایگان - دانلود نرم افزار - عکس های کمیاب - دانلود فیلم - دانلود آهنگ - اس ام اس جدید - کلیپ جدید - تفریح و سرگرمی - برنامه موبایل - بازی آنلاین - آگهی استخدام
جوانجوانجوانجوانجوانجوانجوانجوانجوانجوانجوان
Picture Hosted by Free Photo Hosting at http://www.iranxm.com/ Picture Hosted by Free Photo Hosting at http://www.iranxm.com/

http://s2.picofile.com/file/7326086983/jdaf_blogsky.gif

پژوهشی جدید نشان می‌دهد شروع روز با تخم‌مرغ، شاید بیشتر بتواند جلوی گرسنگی شما را بگیرد.

دانشمندان دریافتند افرادی که در وعده صبحانه تخم‌مرغ می‌خورند، دیرتر از کسانی که یک کاسه غلات می‌خورند، گرسنه می‌شوند.

دانشمندان حدس می‌زنند پروتئین موجود در تخم‌مرغ، بیشتر از پروتئین موجود در گندم، افراد را سیر نگه‌می‌دارد.

شاید برای افرادی که می‌خواهند مقداری از وزن خود را بکاهند، تغییر نوع پروتئین رژیم غذایی، به جای کم کردن مقدار حجم غذا، مطلوب‌تر باشد. لذا پژوهشگران بر این باورند که پژوهش‌های بیشتری باید در این باره انجام شود تا این روش، به عنوان یک راهبرد برای کاهش وزن مورد استفاده قرار گیرد.

یکی از پژوهشگران می‌گوید: «این مطالعه نشان می‌دهد رژیم غذایی‌ای که پروتئین آن بیشتر است، شاید کیفیت سیر شدن از غذا را افزایش دهد و لذا امکان موفقیت رژیم لاغری افزایش یابد.»

یک تخم‌مرغ بزرگ حدود 70 کالری انرژی، 6 گرم پروتئین و 5گرم چربی و 186 میلی‌گرم کلسترول دارد.

تخم‌مرغ در برابر غلات

در این پژوهش، 20 فرد چاق یا دارای اضافه وزن شرکت داشتند. این افراد به 2 گروه تقسیم شدند و به مدت یک هفته در وعده صبحانه، به یکی از این گروه‌ها تخم‌مرغ و به گروه دیگر غلات سرد داده شد. با این که این دو نوع صبحانه با هم متفاوت بود، اما میزان کالری، کربوهیدرات، پروتئین و چربی صبحانه هر دو گروه دقیقا با هم برابر بود.

البته پژوهشگران اعلام نکردند در این پژوهش، تخم‌مرغ‌ها چگونه آماده شدند، چند عدد تخم‌مرغ به افراد داده شد و چه چیزهای دیگری در صبحانه افراد وجود داشت.

روز اول و آخر هفته‌ای که مطالعه در آن انجام شد، شرکت‌کنندگان برای ناهارمی‌توانستند نوع و میزان غذای خود را انتخاب کنند. در این دو روز، پژوهشگران به بررسی این که چقدر شرکت‌کنندگان قبل و بعد از صبحانه احساس گرسنگی یا سیری می‌کردند، پرداختند و میزان کالری مصرف شده آنها در وعده ناهار را هم محاسبه کردند. همچنین از افراد شرکت‌کننده نمونه خون گرفتند تا میزان هورمون گرلین (هورمونی که محرک گرسنگی است) و PYY3-36 (هورمونی را که باعث حس سیری می‌شود)، اندازه‌گیری کنند.

سپس شرکت‌کنندگان 2 هفته رژیم عادی خود را در پی گرفتند و سپس برای 2 هفته دیگر، صبحانه 2 گروه با هم عوض شد.

پژوهشگران نتیجه گرفتند افرادی که در صبحانه تخم‌مرغ مصرف کرده بودند، پیش از ناهار کمتر احساس گرسنگی می‌کردند و هنگام ناهار، غذای کمتری می‌خوردند. همچنین این افراد، در فاصله 3 ساعت بین صبحانه و ناهار، میزان هورمون گرلین کمتر و PYY3-36 بیشتری داشتند. این به آن معناست که بین 2 وعده غذایی، کمتر احساس گرسنگی و بیشتر احساس سیری می‌کردند.

پژوهشگران امیدوارند در آینده، پژوهش‌های بیشتری برای طراحی رژیم‌های غذایی لاغری با به‌کارگیری پروتئین مناسب و بدون افزایش کمی پروتئین آن صورت گیرد.منبع:جام جمنوشته شده در تاریخ یکشنبه 21 خرداد 1391 توسط خلیل الرحمن جوان

.

 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : جوان در اندیشه فردا
کلیه حقوق این وب سایت برای جوان در اندیشه فردا محفوظ است

IranSkin go Up